Ostukorv (0)

Ostmine

Sysimusta e-poest on ehete ostmine väga lihtne. Kõik müügis olevad tooted leiad kategooriate "Pood" või "Pulmadeks" alt. Neis on ehted jagatud mitme alamkategooria vahel. Soovitud toodete kiiremaks leidmiseks on võimalik kasutada otsingut. Otsingufunktsioon töötab terve poe ulatuses.

Otsingulahtri paiknemine e-poes.

Sysimusta e-poe tootekategooriad on seadistatud selliselt, et igas kategoorias on kõige uuemad ehted alati esimesed. Samuti on kõige uuemaid ehteid võimalik näha kategooria "Uus" alt. Te saate muuta tootekategooriates näidatavate ehete järjekorda vastavalt toote hinna või poodi lisamise kuupäeva järgi kas kasvavalt või kahanevalt. Lisaks saate te muuta ühel leheküljel näidatavate toodete arvu, kui ka toodete näitamise viise.

Kategooriavaate seadistamise võimalused.

Iga ehte kohta on võimalik lugeda täiendavat informatsiooni vajutades kas "Rohkem infot" nupule või siis lihtsalt ehte pildile. Avanenud detailvaatest näete ka vastava toote suuremaid pilte. Lisaks saate iga ehte juures küsida selle kohta täpsemat infot vajutades "Küsi selle toote kohta küsimus" lingile. Avanenud aknast saate oma küsimuse saata otse Sysimusta e-mailile, millele vastame esimesel võimalusel.

"Küsi selle toote kohta küsimus" aken.

Iga toote juures on ka selle toote olekut/staatust näitav märgis:

  -  seda toodet on ainult üks eksemplar ja Sysimust teist sellele identset ei tee.

  -   sellist toodet on või saab teha väga piiratud koguses.

  -   seda toodet on võimalik saada suuremas koguses.

  -  vastavat toodet on alles viimane eksemplar ja rohkem seda müüki ei tule.

  -   see toode sisaldab sterlinghõbedast detaile.

 

Ehete ostukorvi lisamiseks tuleb vajutada "Pane korvi" nuppu toote detailvaates või siis vajutada väikesel ostukäruga nupul toodete kategooriavaates. Toote ostukorvi lisades broneeritakse need tooted, mida on laos ainult üks eksemplar, teile nii, et teised ostjad ei saa neid enam oma ostukorvi lisada. Nii saate kindel olla, et te ei jää oma ostukorvi lisatud ehetest ilma. Tooteid hoitakse broneerituna veel 15 minutit peale teie viimast hiireklõpsu Sysimusta e-poes. Peale seda teie ostuseanss aegub ning ostukorv tühjendatakse automaaselt. See tähendab, et need tooted lähevad taas vabamüüki. Kõige uuema laoseisu nägemiseks soovitame aeg-ajalt värskendada kategooriavaate lehekülge (vajutades refresh või F5).

Broneeritud toode detailvaates.

Kui mingil tootel, mis ei ole broneeritud, puudub kategooriavaates väike ostukäruga nupp, siis  tähendab see seda, et antud toote puhul on võimalik valida mingi toote omaduse vahel. Näiteks kõrvarõngaste puhul võib see olla haagi värvus või siis mingi ehte puhul võimalus teha see prossiks või kaelaehteks. Vastavat valikut saab teha toote detailvaates ning sealt on ka võimalik see toode ostukorvi lisada.

Valige pross või kaelaehe.

Kui te olete ostukorvi lisanud soovitud hulgal tooteid ning soovite tellimust vormistama asuda, siis suunduge ostukorvi. Seda saate teha kohe peale toote ostukorvi lisamist ilmuvalt aknalt valides "Näita ostukorvi" või avades e-poe paremas ülaservas oleva ostukorvi vaate ning vajutades seal nupule "Vormista tellimus".

Ostukorvi liikumine.

Ostukorv koosneb neljast osast: kliendi tuvastamise ja külalise andmete sisestamise osa, ostukorvi sisu osa, kinkekaardi ja postiteenuste osa ning lõpuosa.

Kliendi tuvastamise ja külalise andmete sisestamise osas saab Sysimusta e-poes registreeritud klient ennast sisse logida. Registreerimata ostjad saavad ennast registreerida (registreerimisest täpsemalt loe: Kasutajaks registreerimine) või sooritada ostu külalisena. Mõlema valiku puhul avaneb aken, kuhu ostja sisestab oma kontaktandmed. Sisestatud andmed on konfidentsiaalsed ning neid kasutatakse ainult tellimuste täitmiseks. Ostja on kohustatud enne tellimuse vormistamist kontrollima esitatavate kontaktandmete õigsust vältimaks viivitusi ja arusaamatusi toodete kohaletoimetamisel.

Kliendi tuvastamise ja külalise andmete sisestamise osa ostukorvis.

Ostukorvi sisu osas on näha ostukorvis olevad tooted. Iga toote juures on nupud, millede abil on võimalik muuta vastava toote kogust või toode üldse ostukorvist kustutada.

 
Ostukorvi sisu osa.

Kinkekaardi ja postiteenuste osas on teil võimalik sisestada oma kinkekaardi kood ning valida ka omale meelepärane saatmise ja pakkimise viis (saatmisest ja pakkimisest loe täpsemalt: Saatmine).

NB! Saatmise viisi ei saa valida, kui ostja kontaktandmed on sisetamata.

Postiteenuste osa ostukorvis.

Saatmisviis valimiseks vajutage "Muuda kohaletoomise viisi" nupule. Avanenud menüüst valige omale sobivaim teenus ning seejärel vajutage nuppu "Salvesta".

Saatmisviisi valimine ja salvestamine.

Samamoodi toimige ka pakkimisviisi valimisel – valimiseks vajutage "Muuda pakkimise viisi" nupule, valige sobivaim variant ning seejärel vajutage "Salvesta" nuppu.

Pakkimisviisi valimine ja salvestamine.

Kui saatmise ja pakkimise viis on valitud, siis näete ka tellimuse kogumaksumust. Saatmise ja pakkimise viise on võimalik ka muuta, avades selleks vastava menüü ja salvestades seal mingi muu variandi.

Tellimuse kogumaksumus.

Ostukorvi lõpuosas asub märkmete lahter, kuhu saate sisestada tellimuse kohta käivat teavet Sysimustale. Samuti saate te lugeda Sysimusta e-poe kasutajatingimusi vajutades "Nõustun e-poe kasutustingimustega" lingile (kasutajatingimused on leitavad ka "Ostuinfo" menüü alt). 

NB! Ostu sooritamiseks Sysimusta e-poest on kasutajatingimustega nõustumine kohustuslik.

Tellimuse kinnitamiseks vajutage "Kinnita tellimus" nuppu.

Tellimuse kinnitamine.

Peale tellimuse kinnitamist saadetakse teie e-maili aadressile tellimuse arve PDF dokumendi kujul. Palume teil see tasuda arvel näidatud tähtajaks. Vastasel korral teie arve ja tellimus tühistatakse. Tühistatud tellimuse kohta saabub teie e-mailile vastava sisuga teade.

Sinu Sysimust.